0
0

Hezký dobrý den,

zaujala mě vaše technologie a také výrobek aquastop cream. Chystám se na injektáž RD a potřeboval bych poradit s výběrem materiálu a především si potvrdit, jestli mám postup správně.

Aktuální stav – starší RD, plné cihlové zdivo, obvodové zdi 45cm a nosné vnitřní příčky 30cm, dům bez základů, jen zpevněné cihlové pásy. Předchozí majitel již cca 1 domu podřezal klasickou metodou a vkládal lepenku, funguje to OK, ale s ohledem na statiku bych se do zbytku RD touto cestou nechtěl pouštět a chci právě využít váš produkt. Postup jak provést navrtání jsem již na webu našel, ale chci si ujasnit následující:

Mám hotový v místnosti základní beton (podlahy se dělají znovu, nyní jsem pod úrovní terénu) a nejsem si jistý, jestli se má udělat injektáž nyní nebo až udělám vanu z lepenky na základním betonu )na který pak samozřejmě přijde dále klasicky zateplení a finální beton).

Další kroky mám naplánováno takto: AquaSalt Stop a sanační omítka plus štuky pomocí AquaSan Porosity.

Děkuji moc za radu 🙂

Pavel Nový

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Nový.
Tím, že se jedná o cihelné zdivo, určitě využijte průběžnou vodorovnou spáru pro zhotovení injektáže. Výšku injektáže Systémem AquaStop Cream, tj. výšku vodorovné spáry mezi cihelnými šárami bych doporučil zhotovit co nejblíže k podkladovému betonu, který je dle Vašeho popisu již zhotoven. Pokud jsem tomu ale dobře porozuměl, povrch podkladového betonu je pod úrovní terénu. Pokud ale není podúrovňové zdivo odkopem z venkovní strany odizolované svislou hydroizolací od terénu, výška pro injektáž je daná výškou terénu. To znamená linii vrtů zhotovit v první spáře nad terénem. Po provedené injektáži můžete bez jakékoliv technologické pauzy zhotovit hydroizolační vanu s vytažením hydroizolace přes linii injektáže s přesahem cca 50-100 mm, aby se tyto dvě hydroizolace napojily a tím se doplňovaly. Pořadí sanace vlhkého zdiva a podlahy: nejprve provedete injektáž a následně hydroizolaci podlahy. Vámi navržené postupy odvlhčení a rekonstrukce jsou systémově v naprostém pořádku.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.