0
0

Dobrý deň,
so záujmom som si pozrel vaše video a prečítal poradňu o injektáži. Mám niekolko otázok.
Potrebujem urobiť dodatočnú izoláciu do muriva Porotherm 25cm, perodražka, ale spojené lepidlom. Hrozí, že krém prepadne do komôrok a izolácia bude neučinná. V každom prípade bude treba diery vrtať bez priklepu, aby sa zamedzilo zborteniu stien. Pomohlo by, keby som otvory robil každých 5cm, aby v pripade prepadu krému bola ešte rezerva?
Napadlo mi, či by som nemal vrtať dvojradovo.ako trojramenný trojuholnik so vzdialenostou 5cm.
Druhá otázka je prerodrážka. Je treba vrtať priamo do drážky alebo mimo nej?
Tretia otázka je, koľko krému potrebujem? Ak by celá stena bola jedna velká dutina, tak je to 65 litrov.
Môj predpoklad je 25l krému.
Môj predpokladaný postup:
dvojradova injektáž
začnem spodným radom vrty 5cm od seba, natlačim maximum krému, uzavriem otvory,druhy rad po 2 dňoch, 5cm vzdialenosti. Buď nad nimi, alebo diagonalne.
To ešte neviem.
S pozdravom
Oliver M….

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den.
Dodatečná izolace pro zamezení vlhkosti u komůrkového zdiva, jako je Vaše zdivo, Porotherm, vzniká v místě vodorovného spoje, maltového lože, ve Vašem případě lepeného vodorovného spoje, tj. mezi šárami (vodorovnými řadami) cihel. U tohoto druhu zdiva je určité výškové omezení pro naplánovanou výšku zhotovení hydroizolace, na rozdíl od homogenního zdiva. Postup vrtání doporučuji u komůrkového zdiva např. zdiva Porotherm tento: vrtat cca 30 mm nad vodorovnou lepenou spárou, kde má vzniknout vodorovná izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti. Tím si neotevřeme spáru, kde se má injektážní krém zastavit. Injektážní krém AquaStop Cream má sice značnou viskozitu, hustotu, přesto pomalu steče komůrkami cihel o těch pár centimetrů níže, ale jistě se zastaví na požadované vodorovné spáře. Spára se tímto postupem vrtáním neotevře a injektážní emulze tím nesteče o případnou další řadu cihel níže, než potřebujeme. Injektážní krém se bude pomalu nasycovat do lepeného spoje a zároveň do spodní části svislého profilovaného skeletu cihly. To jsou jediná místa, kudy vlhkost u tohoto zdiva může vzlínat. Kde je vzduchová komůrka či mezera, vzlínající vlhkost samozřejmě neproniká. Jediné úskalí já vidím v ´´uhlídání´´ spotřeby. Ale není to tak zase složité. Když víme, že pro zdárný výsledek by měla být dodržena spotřeba na příčný vodorovný řez zdiva u jednořadé injektáže komůrkového zdiva 1,4 – 1,5 litrů na 1 m2 příčného řezu zdiva (nikoliv na 1 běžný metr) injektážního krému AquaStop Cream, je potřeba si nejprve spočítat celkovou spotřebu na rozsah příslušného zdiva a vypočítanou litráž rozpočítat na běžné metry daného komůrkového zdiva. Pak již co nejrovnoměrněji vypočítanou litráž nainjektovat do zdiva. Jelikož je zdivo nehomogenní, nemůžeme samozřejmě plnit vrty dle běžného postupu, jako se provádí injektáž ve zdivu z klasických cihel, u zdiva smíšeného apod. Ta zamýšlená dvouřadá linie vrtů ve Vašem případě mi nedává moc smysl, abych řekl pravdu, a ani značné zkrácení osových vzdáleností. Nic se tímto postupem v případě Vašeho druhu zdiva nezískává. Aktivní látka našeho injektážního krému má značnou dispergovatelnost, značnou vzdálenost doběhu, šíření účinné látky směry od vrtů, a tak není důvod zkracovat osové vzdálenosti vrtů a nedodržet náš technologický postup: tj. zhotovit osové vzdálenosti mezi jednotlivými vrty 100 mm v jednořadé linii. Jen je potřeba dodržet spotřebu! Ta Vámi předpokládaná spotřeba mi připadá neúnosně a hlavně zbytečně vysoká, ale spotřebu na Váš rozsah prací jsem nepřepočítaval. Je to jen můj odhad. Link na kalkulačku pro výpočet spotřeby u komůrkového zdiva na slovenském webu: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/spocitajte-si-sami-spotrebu-injektazneho-kremu/. Link na kalkulačku pro výpočet spotřeby na českých webových stránkách: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.