0
0

Dobrý den, pane Schwarzi;
nejprve hluboká poklona za skvělé webové stránky, na nichž zájemce najde téměř vše co potřebuje. Mám nicméně jeden dotaz týkající se izolace přístavby k dílně, která nemá žádnou hydroizolaci. K ní nyní přistavuji obytný objekt, který s ní bude sdílet jednu stěnu. Tuto stěnu chci odizolovat vámi nabízenou metodou, obávám se však toho, že od kolmo navazujících neizolovaných stěn se vlhkost přemostí do nového zdiva. Celou dílnu izolovat nechci, postačí mi proto informace, do jaké vzdálenosti od rohů původní stavby dílny je třeba izolaci provést, aby se tomuto efektu zabránilo.
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem
Milan Daniel
538 21 Slatiňany
Chrudim

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Daniel.
Rozumím Vám. Přístavbu ochráníte od pronikání zavlhlého zdiva dílny takto: tím, že zdivo dílny nebude odizolováno, opravdu by docházelo velmi pravděpodobně k pronikání vlhkosti zavlhlého zdiva dílny do nového zdiva, které bude nebo již je zednicky provázané. Určitě je potřeba zhotovit u podlahy dodatečnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti této společné zdi. Kolmo navazující zdivo přístavby je potřeba také odizolovat a to tak, že provedete tzv. svislice u dvou kolmo provázaných nových zdí co nejblíže rohů společné zdi a to od podlahy ke stropu. Systémem AquaStop Cream se dá zhotovit nejen vodorovná izolace, ale i svislá izolace ve zdivu. Tím zdivo odizolujete od zdiva dílny. Rekapitulace: společná zeď bude zainjektována u podlahy a na kolmo navazujících nových zdech budou co nejblíže ke společné zdi zhotoveny vrty a následná injektáž ve svislém provedení. Tím přistavěný objekt bude odizolován od zavlhlého zdiva dílny včetně společné zdi. Pokud byste nevěděl technologický postup pro svislou injektáž, můžete se dotazovat. Podobné dotazy a tím případnou odpověď byste mohl však dohledat v Poradně pod vyhledávacím štítkem svislice.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Pane inženýre ještě jednou poklona, tak obsáhlou a vyčerpávající odpověď jsem nečekal. Kéž by takový přístup k zákazníkům fungoval všude!

  • You must to post comments
0
0

Děkuji pane Daniel za pochvalná slova.

  • You must to post comments
Showing 3 results
Your Answer

Please first to submit.