0
0

Dobry den, chcel by som pouzit vas system na zbavenie vlhkosti stien. Po odstraneni omietky som zistil, ze na niektorych usekoch je len tehla a miestami presahuje betonovy zaklad az do stien. Chcem sa spytat ci aplikacia vasho systemu zostava nezmenena v oboch pripadoch. A do akej vysky mam vrtat otvory na krem ak budem este robit potery 7 az 10 cm. Foto prikladam v prilohe. Dakujem.
S pozdravom Hričovský

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Hričovský. Ve Vašem případě, dle přiložených fotografií, je postup tento: Injektáž vlhkého zdiva zhotovíte v první průběžné spáře cihelného zdiva nad vodorovnou izolací podlahy, případně nad pochozí plochou (povrchem) podlahy. Nevím zda je podlaha v rekonstrukci. V místech, kde je zvýšený betonový základ (není ale tak vysoko) bych doporučil zvolit linii vrtů v první přechodové spáře mezi beton. základem a cihelným zdivem. Výškový rozdíl mezi nižší linií vrtů a druhou linií vrtů, tj. nad betonovým základem spojíte tzv. injektážní svislicí. Pokud byste nevěděl jak se svislice zhotovuje, najdete tento postup v naší Poradně přes vyhledávací štítky. Výšky linií vrtů navrhuji za předpokladu, že budou linie vrtů a injektáž nad úrovní terénu. Případně pod úrovní terénu, ale z druhé strany obvodového zdiva musí být funkční svislá izolace zhotovená min. pod úroveň podlahy, nejlépe až na základovou spáru. Kdyby Vám nebylo cokoliv jasné, zavolejte mi na urgentní poradenskou linku, kde vše rychle a konstruktivně probereme.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Ještě jednou dobrý den. Teď jsem se pořádně podíval na fotografie a je jasné, že podlaha je v rekonstrukci a tím předpokládám, že bude zhotoven podkladový beton a na této vrstvě nová izolace podlahy (hydroizolační vana) a další vrstva(y). Ale v podstatě platí to, co jsem napsal v předchozím emailu. Je samozřejmě vždy výhodnější se přiblížit k podkladovému betonu a jeho vodorovné izolaci, ale za již zmíněných podmínek a také možností. Vždy musíme dbát na to, abychom nevytvořili podmínky k možnému přemostění vlhkosti nad injektáž z výše možných důvodů.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Showing 2 results
Your Answer

Please first to submit.