0
0

Dobrý den,

Měli bychom zájem o injektáž, ale potřebovala bych poradit. Zavlhá nám pouze roh, je nutné injektovat celou zeď nebo stačí ošetřit pouze zavlhlé místo?

děkuji

Ing. Kateřina Petrželová

Pro zobrazení odpovědi na tuto otázku klikněte na červený nadpis anebo na tlačítko ,,odpovědi,, umístěné vlevo vedle nadpisu.

 

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Zhotovení dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti v lokálním místě je všeobecně nevhodné. Můj postoj k těmto lokálním injektážím je ten, že by se mělo zdivo injektovat v celé své délce alespoň té dané jedné místnosti s případnou vertikální linií vrtů (stavební slangový výraz, ukončovací svislice, uzávěrka). Pokud ale zdivo má značnou délku v poměru k lokálnímu zavlhání (za předpokladu, že opravdu ostatní délka zdiva nevykazuje nadlimitní vlhkost), je možné zdivo lokálně injektovat. Ve Vašem případě doporučuji zhotovit injektáž proti vlhkosti v rohu, ale s dostatečným přesahem do stran, alespoň 1 m do každé strany od začínající vlhkosti v rohové části dvou zdí. V případě, že byste jednou zjistili, že roh sice vyschl, ale ostatní délky zdí začnou vykazovat vlhkost, není problém od posledního vrtu navázat injektáž pro celou délku zdiva. Injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream se dá zhotovovat v etapách i v horizontu několika let.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.