0
0

Dobrý den,
máme v plánu v našem řadovém RD (z roku 1926) dělat sanaci zdiva za pomoci injektáže. My i sousedé máme každý tloušťku zdi 150mm, mezi zdmi je přibližně 10mm mezera (nevíme, čím je vyplněná). Pokud budeme dělat injektáž, je potřeba ji dělat pouze z naší strany nebo i ze sousedovic? a jak to u sousedů udělat, když sousedé nechtějí odstraňovat omítky? jde udělat injektáž jejich zdi z naší strany? resp. je možné vyvrtat naši zeď nazkrz až do jejich zdi nebo to musí být vždy vrtané z místnosti každého domu směrem do zdi k sousedovi (a ponecháno těch 30mm od konce. Pokud to jde vždy jen ze strany každého souseda zvlášť a ne dohromady z jedné strany, jak se to řeší, když např. soused nesouhlasí s injektáží, a co se stane, když je injektáž udělaný pouze z jedné (naší) strany a ne od sousedů?
Moc děkuji za odpověď. Langerová

  • veronika langerová asked 3 roky ago
  • last edited 3 roky ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den paní Langerová.
Nejprve je nutné zhotovit kontrolní vrt, či menší otvor ve zdivu pro ověření tlouštěk zdiva a mezery, kterou tam předpokládáte. Jinak postup není tak složitý ani v případě neochoty spolupráce souseda. Pokud je mezi Vaším zdivem a zdivem souseda mezera, která není ničím vyplněna, nemusíte se vůbec zabývat zdivem souseda a zhotovíte injektáž na tloušťku Vašeho zdiva s mírným pokrácením. To je dle technologického postupu pro Systém AquaStop Cream. Pokud ale Vaše zdivo a zdivo souseda bude jakkoliv spojené (mosty pro přenos vlhkosti), to znamená, že mezera bude vyplněna jakousi výplní či zednicky provázaná, nemůžete vrtat na tloušťku jen Vašeho zdiva, ale na tloušťku obou zdí. To, že budete vrtat z Vaší strany, by neměl být problém. Vždy se vrtá z jedné strany do stavebního dílce na jeho celou tloušťku s mírným pokrácením.
Samozřejmě, pokud by mezera nebyla vyplněna kompaktně (homogenně) , hrozí zvýšená spotřeba krému při injektáži. To, že nebudou v tomto případě odstraněny omítky na straně souseda nebude mít vliv na výsledek. Zdivo vyschne. Je to pouze estetický problém ze strany souseda, nikoliv Váš.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
TRUM sanace s.r.o.
Když je naše profese koníčkem

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.